Dieta dla Ciebie i dla Twojej rodziny
Męski punkt widzenia

Czas na „męski punkt widzenia”! Panowie jesteśmy silni odważni i zawsze gotowi do działania, taką mamy życiową rolę, jesteśmy oparciem dla innych nie zwracając uwagi na własne potrzeby. Czasem lepiej dbamy o swój samochód niż o własne zdrowie, pamiętamy o przeglądzie i OC a zapominamy o codziennej diecie i okresowych badaniach lekarskich.

Wśród panów panuje powszechna opinia że to całe odchudzanie to domena kobiet i zamieszanie medialno-marketingowe  skierowane wyłącznie do nich. Mężczyźni też chcą wyglądać dobrze ale rzadko przyznają się do tego. Poświęcenie się pracy zawodowej i rodzinie spowodowało zepchnięcie na plan dalszy dawniej uprawianego sportu a nieregularne posiłki i stres dopełniają reszty. Stajemy się zagrożeni cukrzycą typu drugiego, nadciśnieniem i innymi groźnymi schorzeniami.

Panowie czas na działanie! Panika połączona ze stresem i presją nie jest nam potrzebna, to krok do nikąd który prowadzi prosto do efektu jo-jo szczególnie groźnego dla mężczyzn. Nasze „kochane’” kilogramy nie wzięły się znikąd, pracowaliśmy nad nimi przez lata zaniedbań.
 
Czas na gruntowne zmiany i wyznaczenie realnych długofalowych celów. Czeka nas zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania i racjonalny powrót do aktywności fizycznych i dawnych pasji. Spokojnie, nie oznacza to przerzucenie się wyłącznie na surowe warzywa  i owoce. Facet musi zjeść często ale za to zdrowo, nie rezygnujemy z przyjemności jedzenia np. mięsa.

Czas na działanie! 

 

Facebook Dietetyk Myszków