aktualności

Aktywny rodzinny weekend

Dodano: 01 kwietnia 2016
Aktywny rodzinny weekend

Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się wyjątkowo słonecznie, na każdym kroku widać jak budzi się wiosna choć do jej pełni z kwitnącymi pąkami mamy jeszcze kilka tygodni. Święta Wielkanocne już za nami, czas więc pożegnać się z niektórymi przysmakami i pozbyć się kilku zbędnych ale jak irytujących kilogramów.

Chciałbym zachęcić wszystkich do wspólnych spacerów, niegdyś chód nazywano królową ćwiczeń ,a to ze względu na to, że w żadnych innych ćwiczeniach nie osiąga się takiej harmonii pracy mięśni i układu krążenia. Wspólny spacer to wspaniały sposób na aktywny rodzinny weekend lub samotną kontemplację wśród budzącej się do życia przyrody.

Idealnie byłoby spacerować codziennie około trzech kilometrów, jednak dzisiejsza specyfika pracy często to wyklucza – pamiętajmy jednak że zdrowie, sprawność i nasze samopoczucie zależą wyłącznie od nas samych.

Leki spacer może nam przynieść więcej zdrowotnych korzyści niż niejedna sesja treningowa na siłowni, czas wyjść z czterech ścian i poczuć otaczającą nas przyrodę. Chód nie wymaga od nas specjalnego ubioru lub specjalistycznego sprzętu, w razie niepogody wystarczy peleryna przeciwdeszczowa i można ruszać na szlak. Dzięki takiej aktywności wzmocnimy ścianki naczyń krwionośnych, poprawimy przemianę materii i układu żołądkowo-jelitowego, unormujemy ciśnienie krwi, staniemy się bardziej odporni na wszelkiego rodzaju infekcje. A oto kilka porad na udany i zdrowy spacer:

  • Dopasujcie odpowiednie obuwie, nie za ciasne ale też niezbyt luźne.
  • Spacerujmy po lesie bądź parku (unikajmy chodzenia po asfalcie, to źle wpływa na mięśnie i stawy)
  • Możemy połączyć spacer z lekkim biegiem( po odpowiednim przygotowaniu)
  • Spacerujmy lekko i swobodnie, maksymalnie rozluźniając mięśnie.
  • Spacer z kijkami dodatkowo wzmocni nasz organizm.
  • Połączmy spacer z rodzinnym piknikiem na łonie natury, wzmocni to nasze wzajemne relacje.
  • Spacer zawsze powinien przynosić radość i poczucie wolności, cieszmy się nim.

Zatem ruszajmy z poczuciem radości i równowagi.

Do zobaczenia w terenie !!!

Facebook Dietetyk Myszków